Cyberprzemoc

W dniu 28.03.2018 odbyły się kolejne z cyklu spotkania z przedstawicielami Policji dla uczniów naszej szkoły. Poruszana tematyka to: cyberprzemoc, agresja i przemoc. Konsekwencje prawne związane z nieumiejętnym posługiwaniem się Internetem, wykorzystywanie zdjęć, nagrań bez zgody osób na nich widniejących etc. Ważnym punktem spotkań było omówienie zagadnień związanych z tzw. „hatem internetowym”, czyli dopuszczaniem się do piętnowania, naśmiewania i agresji werbalnej w Internecie.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Dla najmłodszych spotkania poświęcone były bezpieczeństwu na drodze oraz właściwym relacjom koleżeńskim ze zwróceniem uwagi na skutki zachowań agresywnych wśród dzieci.

Bezpieczne ferie

W dniu 26.01.2018 odbyły się spotkania na temat Bezpiecznych Ferii. Prelekcje prowadzone były przez przedstawicieli Policji i jak zawsze były przeprowadzone w sposób ciekawy, plastyczny i zachęcający dzieci i młodzież do refleksji i analizy własnych zachowań.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.

Zarówno nauczyciele, jak i zaproszeni goście życząc uczniom wspaniałych ferii, mamy nadzieję, że będą one równie radosne, co bezpieczne.

Konkurs na gazetkę o Prawach Dziecka

W dniach od 17.11.2017 i 20.11 2017, realizowane były w naszej szkole zajęcia na temat Konwencji Praw Dziecka w związku z przypadającą rocznicą jej uchwalenia. Wychowawcy otrzymali prezentację, z którą mogli zapoznać swoich wychowanków w czasie zajęć z wychowawcą. Psycholog szkolny przeprowadziła zajęcia poświęcone tej tematyce w klasach Gimnazjum oraz w przedszkolu.

Ogłoszono konkurs szkolny, w którym wzięły udział klasy od IV szkoły podstawowej do III klasy Gimnazjum. Zadaniem klas było opracowanie najciekawszej gazetki klasowej poświęconej prawom i obowiązkom uczniów.

Konkurs rozstrzygnięto 24.11.2017, kiedy komisja wyłoniła zwycięzców.

I miejsce – gazetka opracowana przez klasę VII SP

II miejsce – gazetka opracowana przez klasę IVb SP

III miejsce – gazetka opracowana przez klasę II Gimnazjum

Wszystkie trzy wyróżnione klasy otrzymały dyplomy, zaś zwycięzcy dodatkowo nagrody, które wręczono w czasie apelu szkolnego.

Bezpieczeństwo na drodze

W dniach 09.10.2017 oraz 19.10.2017, odbyły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami Policji, mł.asp. Michałem Sklarczykiem oraz asp.szt. Dariuszem Czudajem. W spotkaniach wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z przedszkola.

Dla najmłodszych była to okazja do poznania zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz atrakcja w postaci obejrzenia samochodu policyjnego i przymierzenia czapki policjanta.

Dla starszych uczniów zajęcia odbywały się w formie warsztatowej i realizowane były w zespołach klasowych. Uczniowie mogli poznać/ przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto każdy mógł zadać nurtujące go pytania, które często stawały się punktem wyjścia do wyjaśniania młodzieży jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhają w sieci, jeśli nie chronimy swojej prywatności, swoich danych osobowych, swojego wizerunku.

W tym roku szkolnym planowane są kolejne cykle spotkań z przedstawicielami Policji, które mamy nadzieję będą równie atrakcyjne, ciekawe i staną się źródłem wiedzy, z której każdy uczeń powinien korzystać dla własnego dobra i bezpieczeństwa.