Spotkanie z Policją

W dniach 09.10.2017 oraz 19.10.2017, odbyły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami Policji, mł.asp. Michałem Sklarczykiem oraz asp.szt. Dariuszem Czudajem. W spotkaniach wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z przedszkola.

Dla najmłodszych była to okazja do poznania zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz atrakcja w postaci obejrzenia samochodu policyjnego i przymierzenia czapki policjanta.

Dla starszych uczniów zajęcia odbywały się w formie warsztatowej i realizowane były w zespołach klasowych. Uczniowie mogli poznać/ przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto każdy mógł zadać nurtujące go pytania, które często stawały się punktem wyjścia do wyjaśniania młodzieży jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhają w sieci, jeśli nie chronimy swojej prywatności, swoich danych osobowych, swojego wizerunku.

W tym roku szkolnym planowane są kolejne cykle spotkań z przedstawicielami Policji, które mamy nadzieję będą równie atrakcyjne, ciekawe i staną się źródłem wiedzy, z której każdy uczeń powinien korzystać dla własnego dobra i bezpieczeństwa.

Spotkanie z leśnikiem. Podsumowanie akcji „Żołędzie i kasztany zbieramy, zwierzętom pomagamy!”

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ochrony ptaków. Nasze przedszkolaki już późna jesienią pamiętały o ptakach i zaczęły je dokarmiać. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły pamiętają również o zwierzętach leśnych, dla których już jesienią zorganizowana została akcja „Żołędzie i kasztany zbieramy, zwierzętom pomagamy!”. Podsumowanie akcji odbyło się 23.02.2018 podczas spotkania z panem leśnikiem Markiem Krakowskim. Pan Marek przeprowadził z przedszkolakami zajęcia dotyczące dokarmiania zwierząt a w szczególności ptaków zimą. Wspaniałą atrakcją było wspólne dokarmianie ptaków: dosypywanie słonecznika do karmników oraz zawieszanie kul z pokarmem dla ptaków.

Serdecznie dziękujemy p. Markowi Krakowskiemu, który co roku pomaga nam w zorganizowaniu akcji „Żołędzie i kasztany zbieramy, zwierzętom pomagamy!” oraz dokarmianiu ptaków. Dziękujemy również Nadleśnictwu Koszęcin za wspaniałe nagrody i pokarm dla ptaków.

Najwięcej żołędzi zebrała Kamila Zok (100kg), której serdecznie gratulujemy. Żołędzie przekazane zostały Nadleśnictwu Koszęcin.

Ewelina

Bal karnawałowy w przedszkolu

Karnawał to wesoły czas przepełniony muzyką i zabawą, w którym odbywają się bale przebierańców. Bal karnawałowy jest dla dzieci wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, dostarcza im wiele radości i przeżyć. W ostatni dzień karnawału nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola pięknie przebrane za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych spotkać można było wróżki, królewny, baletnice, rycerzy, policjantów, smoki i wiele innych bajkowych postaci. Podczas balu wszystkie dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce przygotowanej specjalnie dla nich. Na sali podczas pląsów i tańców robiło się bardzo kolorowo.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Ewelina W.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniach od 20 lutego 2018 r. do 9 marca 2018 r. przeprowadzony zostanie nabór do przedszkola nowych dzieci w wieku 3-6 lat na rok szkolny 2018/2019.

Zasady rekrutacji znajdą Państwo na tablicy ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej szkoły.

Druki można pobrać z sekretariatu szkoły bądź ze strony internetowej szkoły: http://www.zpoboronow.hg.pl.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie szkoły do 9 marca 2018 r. do godz. 15:00.

Załączniki: