Wakacje

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Nauczycielom, Rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi składamy podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by czas wakacji był czasem wypoczynku i radości. Uczniom natomiast życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, ciekawych podróży, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZPO w Boronowie

IX Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

Kolejne powiatowe zmagania w naukach matematycznych i przyrodniczych znów zawitały do Boronowa! Reprezentanci aż ośmiu szkół z terenu powiatu lublinieckiego konkurowali ze sobą odpowiadając na pytania z matematyki, chemii, fizyki, geografii i biologii. Zawody rozgrywane były pod hasłem „Nauki ścisłe kluczem do wiedzy o świecie”. Z dekoracji na uczestników spoglądali Mikołaj Kopernik, Albert Einstein, Archimedes, Ignacy Łukasiewicz, Maria Skłodowska-Curie oraz Ludwik Pasteur. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Maria Ślęzok, Anna Kalota, Anna Rajfur i Aleksander Malcher. Zmagania były długie i dla wielu zawodników bardzo wyczerpujące. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy z Zespołu Szkół w Kochanowicach, na drugiej pozycji uplasowali się gospodarze – zawodnicy z Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie, natomiast ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna z lublinieckiej czwórki. W indywidualnej klasyfikacji I miejsce zajęła Ewa Bambynek z ZS w Kochanowicach, Aleksandra Just z SP nr 2 w Lublińcu zajęła miejsce II, a III miejsce zajął Michał Walter z ZS w Kochanowicach.

Organizatorzy z ZPO w Boronowie.

“Dobry start”

dobry start

List do dyrektorów

Ulotka

Szkolny Konkurs Wokalny i Recytatorski Poezji i Piosenki Patriotycznej

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Wydawać by się mogło, że patriotyzm nie jest atrakcyjnym tematem dla młodych ludzi. Nic bardziej mylnego! Konkurs wokalny i recytatorski poezji i piosenki o tematyce patriotycznej wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w ZPO im. Unii Europejskiej w Boronowie, który odbył się w dniu 21. maja 2018 roku.

Celem Konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży polskiej poezji i pieśni patriotycznej, kształtowanie indywidualnego rozumienia pojęcia Ojczyzna oraz promowanie młodych talentów recytatorskich i wokalnych.

Jury w składzie: Agata Sart, Krystyna Opara wysłuchała wpierw rywalizacji wokalistów

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klasa VII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum.

Jurorzy byli pod dużym wrażeniem występów uczniów. Młodzi artyści wykazali się świetnym przygotowaniem i ogromną wrażliwością, dlatego mieli twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie występy były świetnie przygotowane. Młodzi śpiewacy zachwycili dynamiką i brawurą wykonania prezentowanych pieśni.

Po dogłębnym zastanowieniu się jurorzy postanowili w następujący sposób rozdzielić miejsca:

klasy IV – IV

1. miejsce – Justyna Piełot

2. miejsce – Amelia Sojka

3. miejsce – Aleks Maniurka -Kurzaj

wyróżnienie – Emilia Wawełczyk

klasa VII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum

1. miejsce – Julia Sowa

2. miejsce – Sandra Kożuch

3.miejsce – Wiktoria Barwicka

Po zmaganiach wokalistów do rywalizacji przystąpili recytatorzy, którzy przed jury złożonym z tych samych pań, do których dołączyła pani Anna Matysiakiewicz wygłosili wybrane przez siebie wiersze.

I tym razem jury stanęło na wysokości zadania i postanowiło w następujący sposób rozdzielić miejsca:

klasy IV – IV

2. miejsce – Justyna Piełot

3. miejsce – Amelia Sojka

wyróżnienie – Natalia Smol

klasa VII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum

1. miejsce – Oliwia Gansiniec

wyróżnienie – Sandra Lachman

Po ogłoszeniu werdyktów nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały z rąk pani dyrektor Bożeny Ledwoń nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Pani dyrektor w serdecznych słowach podziękował uczestnikom i organizatorom konkursu za zaangażowanie, poczucie związku z Ojczyzną i życzyła dalszych sukcesów.

Konkurs zakończył występ nagrodzonych uczniów.